Növényvédelmi teendők 2024
Növényvédelmi teendők 2023
Növényvédelmi teendők 2022
Növényvédelmi teendők 2021
Előrejelzés 2020
Előrejelzés 2019
Előrejelzés 2018
Előrejelzés 2017
Előrejelzés 2016
Előrejelzés 2015
Előrejelzés 2013
Árutermelő kertészet
Biogazdálkodás
Díszkert
Egyéb kultúrák
Gazdazóna tagok
Közterület
Gyepápolás
Hajtatás
Házikert
Háztartási kártevők
Integrált termesztés
Kerti tó
Közlemények
Növényvédelem
Öntözéstechnika
Park- és kertépítés
Szaktanács
Szaporítás
Szántóföld
Szerzőink
Szobanövény
Szolgáltatások
Szőlő, gyümölcs
Ültetvény
Tápanyagutánpótlás
Tesztek
Videó
Zöldségtermesztés
Nincs kategorizálva
Szűrők elrejtése
Szűrők megjelenítése
15 ajándékötlet kezdő kertészeknek
Kb. 15 perc olvasás
Kertészkedni vágyó ismerőseit, rokonait szeretné meglepni karácsonyra valamilyen hasznos ajándékkal? Olyannak vásárolna, akinek nincs még kertje, de szeretne friss zöldséget és fűszernövényt termeszteni a lakásban, erkélyen? Segítünk megtalálni az ideális meglepetést a karácsonyfa alá!
5+1 tipp a kert téli felkészítésére
Kb. 10 perc olvasás
Ősszel ugyan még élvezhetünk néhány, szinte nyáriasnak tűnő, meleg napot, de már meg kell kezdeni a felkészülést a télre. A megfelelő felkészülés a kulcsa annak, hogy a következő szezont egészséges, és ellenálló növényállománnyal kezdhessük meg. Lássuk hát lépésről lépésre milyen feladatokat kell elvégeznünk még a tartós hideg beállta előtt.
A gyep felkészítése a télre
Kb. 10 perc olvasás
Télen a gyep elég kiábrándítóan nézhet ki, de ennek nem kell így lennie. Egy kis odafigyeléssel, előre tervezéssel a hideg hónapokban is élvezhető látványú lehet a gyepfelület.
Túrások és lyukak a kertben! Ki lehet az elkövető?
Kb. 15 perc olvasás
A tettes megtalálása nem egyszerű feladat, igazi krimibe illő nyomozásra lesz szükségünk. A lyuk alakja, nagysága, a túrások formája táppontot adhat, de ezek talajtípusonként eltérhetnek. Sőt egyes talajlakó emlősök ásott lyukainak mérete is hasonló.
Őszi gyepfelújítás
Kb. 10 perc olvasás
A nyár vége, ősz eleje kiváló időszak arra, hogy rendbe tegyük a nyáron a hosszan tartó hőség és szárazság, vagy éppen az intenzív használta, illetve a kártevők miatt leromlott gyepünket.
5+1 tipp, hogy a gyep túlélje a kánikulát
Kb. 10 perc olvasás
A hosszan tartó kánikula nem kímél sem embert, sem állatot, sem növényt. A gyep is szenved, hiába az öntözés. Sokszor rosszabbul néz ki az agyonpátyolgatott gyep, mint a magára hagyott zöldfelület. Öt plusz egy tippet mutatunk, ami túllendíti a gyepet a stesszidőszakon, hogy mi se stresszeljünk.
Biostimulátorokkal a stresszmentes kertért
Kb. 15 perc olvasás
A napjainkban tapasztalható szélsőséges időjárás, illetve a részben az időjárással is összefüggő kártevő- és kórokozónyomás stresszorként, azaz stresszt kiváltó tényezőként hat a növényekre.
Elsősegélynyújtás a kertben vihar és árvíz után
Kb. 20 perc olvasás
A vihar és az árvíz az országban sokhelyütt károkat okozott a kertekben és a szántóföldeken. Az emberéletek és a lakóépületek biztonsága ilyenkor a legfontosabb, de az ár levonulása után a kert növényeit is elsősegélyben kell részesíteni.
TIPP! A gyep nyári ápolása mesterien, MasterGREEN-nel
Kb. 15 perc olvasás
A nyári hőségben nincs is annál jobb dolog, mint a hűvös, bársonyos gyepben mezítláb játszani, jönni-menni, heverészni, és a baráti grillpartikon eldicsekedni makulátlan, smaragdzöld gyepünkkel. Ugyanakkor a nyár a legstresszesebb időszak a fűnövény számára, ezért kivételes gondoskodást érdemel, különös tekintettel a tápanyagellátásra.
Éljen a talaj! Itt az új DAMISOL Gold Talajélet termékcsalád!
Kb. 10 perc olvasás
Kertünk lelke a talaj. A növények a talajban rögzítik magukat gyökereikkel, onnan veszik föl a táplálékot és a vizet. A talaj azonban nem egy holt közeg, hanem élő környezet, bonyolultan összetett biológiai egység, amelyben milliónyi kisebb-nagyobb élőlény lakik, amelyek óvni és táplálni kell. Ehhez itt az új DAMISOL Gold Talajélet termékcsalád!
Hasznos tippek robotfűnyíróhoz 2. – üzemeltetés
Kb. 15 perc olvasás
A robotfűnyíró nem csodafegyver, működtetése során is figyelembe venni a gyepfenntartás alapelveit, sőt, sokkal precízebben kell betartani azokat. Rossz üzemeltetés esetén kárt is tehetünk a gyepben. A kert megtervezése után most nézzük, hogyan hangoljuk össze a gyep biológiai igényeit és a robotfűnyíró működtetését.
Hasznos tippek robotfűnyíróhoz 1. – kerttervezés
Kb. 20 perc olvasás
Manapság egyre több kertben működik robotfűnyíró. Napjainkban már nem státuszszimbólum, inkább hasznos, idő- és energiatakarékos eszköz. Nagyban megkönnyíti akár az idős, nehezen mozgó vagy mozgássérült emberek munkáját.
Biológiai készítmények helyes használata 2. – Hasznos gombák
Kb. 15 perc olvasás
A hasznos fonálférgeket tartalmazó bio készítmények után a hasznos gombákat tartalmazó formulák helyes használatára hívjuk fel a figyelmet. Fontos tudni, hogy egy gombának több törzse is lehet forgalomban, és nem feltétlenül ugyanazokra a kártevőkre hatnak.
Biológiai készítmények helyes használata 1. – Hasznos fonálférgek
Kb. 15 perc olvasás
Sokszor érkezik kollégáinkhoz az a panasz, hogy a biológiai készítmények nem érnek semmit, nem hatnak. Bár a legtöbb készítmény címkéje pontosan leírja, mik a kijuttatás ideális körülményei és módjai, nem tartják be azokat. Ebben a cikkünkben a rovarparazita fonálférgeket tartalmazó készítmények helyes használatát foglaljuk össze.
6 tipp a sikeres tavaszi gyeptelepítéshez
Kb. 15 perc olvasás
Bár a tavasz nem a legkedvezőbb időszak a gyeptelepítéshez, de ha már úgy adódott, hogy nem tudtuk tavaly ősszel elvégezni és nem szeretnénk tovább várni, akkor néhány szabály betartásával tavasszal is sikeresen telepíthetünk gyepet.
Szürke levélfoltosság a sportgyepekben
Kb. 20 perc olvasás
A Magyar Sportpálya-fenntartók Egyesülete által szervezett idényindító konferencia külföldi előadója, dr. Andy Oven, az ICL gyep és park üzletágának nemzetközi technikai vezetője egyebek mellett egy súlyos problémát okozó gombabetegségről beszélt, amelyet álunk elsősorban a hibrid sportpályákon tapasztaltak.
Vadvirágos rét a kertben
Kb. 10 perc olvasás
A vadvirágos rét szemet gyönyörködtető látvány a természetben. Hétről hétre változó színek kavalkádja és rovarok ezreinek döngése tölti be a tájat. Parányi vadvirágos milliőt a kertünkben is kialakíthatunk.
Induljon jól a gyep!
Kb. 20 perc olvasás
Az elmúlt hetek meleg időjárása és a napokban lehullott és még várhatóan érkező csapadék hatására a gyep is növekedésnek indult. Sokan már elővették a fűnyírót, gyepszellőztetőt. Ezek után a műveletek után kezdődhet a gyep tápagyaggal való feltöltése, hogy jól induljon a kerti pázsit új élete.
A granulált szerves trágyák 10 előnye
Kb. 15 perc olvasás
A talajélet fenntartása, a talajszerkezet javítása érdekében a szervesanyag-pótlás elengedhetetlen a kertben és a szántóföldeken. Ez történhet érett istállótrágyával, zöldtágyanövények vetésével és bedolgozásával, illetve komposzttal. Előfordul, hogy nem áll rendelkezésünkre egyik sem, ilyenkor hasznosak a formulázott, pelletált vagy granulált szerves, illetve szerves-ásványi trágya-termékek, amelyek 10 előnyét mutatjuk be.
2023. évi 15. növényvédelmi felhívás – Zsigó György
A meleg, csapadékos időjárás miatt továbbra is a gombákra és a baktériumokra kell a leginkább figyelnünk.
Nyaral a kert
A nyári szabadság, nyaralás idejére rövidebb-hosszabb időre kénytelenek vagyunk magára hagyni az éppen burjánzó, szépsége teljében lévő kertet. Szerencsések vagyunk, ha erre az időre valakire rábízhatjuk a kertgondozást.
2022. évi 16. növényvédelmi felhívás – Zsigó György
Aszály és kánikula sújtja a magyar mezőgazdaságot, a magyar kerteket. A kórokozók, a gombák és baktériumok többségének túl szárazak ezek a hetek, nem alakult ki a terjedésükhöz szükséges levélnedvesség-borítottság.
Csaljuk csapdába a hajnali harmatot
Kb. 10 perc olvasás
Sok kerttulajdonosnak fejtörést okoz, hogy ősszel, amikor hűvösebbre fordul az időjárás, harmatos a reggel, de szokatlanul száraz az ősz, nem esik annyi csapadék, amennyit a korábbi évtizedekben megszokhattunk, öntözzük-e a gyepet, vagy inkább ne. A hajnali harmat a barátunk, de ahhoz hogy igazán hasznát vegyük, el kell juttatnunk a fű gyökereihez. Csaljuk hát csapdába a hajnali harmatot!
Hogyan pusztíthatjuk ki a gyepet az öntözéssel?
Kb. 10 perc olvasás
A gyepápolás sarkalatos pontja az öntözés. Mikor és mennyit öntözzük? Nem elég letelepíteni az automata öntözőrendszert, ha azt nem megfelelően üzemeltetjük. És mi van akkor, ha az égi áldásból van több a kelleténél?