Transformer 1 l

Raktáron (1 db) Személyesen akár a mai napon, futárszolgálattal 1-5 munkanapon belül
17 719 Ft (nettó: 13 952 Ft)

A Tansformer egy teljesen új típusú készítmény a talajkondícionáló piacon, egyedülálló tulajdonságokkal. Az elmúlt években a mezőgazdaság egyik leginkább szélsőséges termelési tényezőjévé a víz lépett elő. Hol túl kevés, hol túl sok a csapadék és a talajv...

Cikkszám: 
T11103
Adatok
Szélesség:
10,00 cm
Magasság:
10,00 cm
Hossz:
30,00 cm
Elérhetőség:
raktáron
Értékesítési alapegység:
db
Elérhetőség (kiszállítással):
raktáron
Veszély:
Óvintézkedésre vonatkozó P mondatok:

P201 - Használat előtt ismerje meg az anyagra vonatkozó különleges utasításokat.
P202 - Ne használja addig, amíg az összes biztonsági óvintézkedést el nem olvasta és meg nem értette.
P210 - Hőtől, forró felületektől, szikrától, nyílt lángtól és más gyújtóforrástól távol tartandó. Tilos a dohányzás.
P233 - Az edény szorosan lezárva tartandó.
P240 - A tárolóedényt és a fogadóedényt le kell földelni és át kell kötni.
P242 - Szikramentes eszközök használandók.
P243 - Az elektrosztatikus kisülés megakadályozására óvintézkedéseket kell tenni.
P241 - Robbanásbiztos elektromos/szellőztető/világító berendezés használandó.
P264 - A használatot követően a kezet alaposan meg kell mosni.
P280 - Védőkesztyű/védőruha/szemvédő/arcvédő használata kötelező.
P303 + P361 + P353 - HA BŐRRE (vagy hajra) KERÜL: Az összes szennyezett ruhadarabot azonnal le kell vetni. A bőrt le kell öblíteni vízzel vagy zuhanyozzon.
P305 + P351 + P338 - SZEMBE KERÜLÉS esetén: Több percig tartó óvatos öblítés vízzel. Adott esetben a kontaktlencsék eltávolítása, ha könnyen megoldható. Az öblítés folytatása.
P308 + P313 - Expozíció vagy annak gyanúja esetén: orvosi ellátást kell kérni.
P337 + P317 - Ha a szemirritáció nem múlik el: Kérjen orvosi segítséget.
P370 + P378 - Tűz esetén: Használjon vízködöt, habot, száraz vegyi port vagy szén-dioxidot az oltáshoz.
P403 + P235 - Jól szellőző helyen tárolandó. Hűvös helyen tartandó.
P405 - Elzárva tárolandó.
P501 - A tartalom/edény elhelyezése hulladékként: a helyi, regionális, nemzeti és nemzetközi előírásoknak megfelelően.

Óvintézkedésre vonatkozó H mondatok:

H226 - Tűzveszélyes folyadék és gőz.
H319 - Súlyos szemirritációt okoz.
H361 - Feltehetően károsítja a termékenységet vagy a magzatra ártalmas lehet.

Óvintézkedésre vonatkozó EUH mondatok:

 

Tömeg:
1,145 kg/db
A vásárlás után járó gazdapontok:
177 Ft
Részletek

A Tansformer egy teljesen új típusú készítmény a talajkondícionáló piacon, egyedülálló tulajdonságokkal. Az elmúlt években a mezőgazdaság egyik leginkább szélsőséges termelési tényezőjévé a víz lépett elő. Hol túl kevés, hol túl sok a csapadék és a talajvíz. A Transformer egyedi hatásmechanizmusa révén rendkívüli módon javítja a talaj szerkezetét, a kapillárisok víz- és levegőháztartását. Csökken a cserepesedés és rögösödés, valamint a kapillárisaiban megmarad a magasabb szén-dioxid tartalmú levegő. A jobb kapilláris-szerkezetnek köszönhetően jobban hasznosul a kijuttatott öntözővíz. Az egyenletesebb víz- és levegőellátottságnak köszönhetően a talaj mikrobiológiai egyensúlya is javul. A Transformer használatával a növények talajban jelen lévő és a tápanyag-utánpótlással kijuttatott tápanyagokat is hatékonyabban tudják felvenni, ezzel is növelve a tápanyag-utánpótlás hatékonyságát.
Az egyenletesebb víz-, levegő és tápanyag-eloszlásnak köszönhetően javul a csírázás, a növények fejlődése gyorsabb, egészségesebbek lesznek, a termés mérete egyenletesebb, beltartalmi értékei kedvezőbbek lesznek. Növekedhet az össztermés, ezen belül a magasabb minőségi osztályba tartozó – jobb áron értékesíthető – termés aránya.
A Transformer nem csak természetes talajon, hanem mesterséges termesztőközegeken (kőzetgyapot, kókuszrost, perlit, tőzeg, szintetikus anyagok, stb.) is használható. Ezekben az esetekben is egyenletesebb lesz a termesztőközegben a víz – ezzel a tápanyagok - eloszlása, gyorsabb és könnyebb az újranedvesíthetőség. A növények erősebb gyökérzetet fejlesztenek, a gyökerek az egész termesztőközeget behálózzák, így javul a tápanyag-felvétel, szebb, egészségesebb növényeket, magasabb termést kapunk. Az erősebb gyökérzet hatékonyabban veszi fel a vizet és a tápanyagokat, így a fajlagos víz és a tápanyag-utánpótlás költségei csökkennek.
A Transformer folyékony formulációja miatt rendkívül könnyen keverhető és oldódása kiváló. Dózisa magról vetett kultúrák esetében 5 l/ha, max 0,2%-os töménységben a talajra permetezve vagy beöntözve. Palántázott zöldségnövények , valamint Szőlő és gyümölcs ültetvények esetében két alkalommal 5 l legfelejebb 0,2%-os töménységben, új telepítés esetén 10 l/ha dózisban szintén maximum 0,2%-os töménységben.
Engedélyokirat-száma: 04.2/1512-1/2017

2.1. Az anyag vagy keverék besorolása
Osztályozás az 1272/2008/EK szabályozása értelmében
Veszélyességi osztály/kategória:
Flam. Liq. 3 Tűzveszélyes folyadékok 3
H226 - Tűzveszélyes folyadék és gőz.
Skin Sens. 1 Bőr szenzibilizáció 1
H317 - Allergiás bőrreakciót válthat ki.
2.2. Címkézési elemek
A címkén feltüntetendő összetevők:
etil-alkohol, fenyőgyanta
A növényvédő szerekkel kapcsolatos további információkat a címke tartalmazza.
GHS piktogramok:
GHS02 Tűzveszély
GHS07 Figyelmeztetés
Veszély/figyelem: Figyelem
Biocera Fasebkezelő és oltóviasz - Verzió: 1.
1/12
Biocera Fasebkezelő és oltóviasz - Verzió: 1.
Figyelmeztető mondatok (H-mondatok):
H226 Tűzveszélyes folyadék és gőz.
H317 Allergiás bőrreakciót válthat ki.
Óvintézkedésre vonatkozó mondatok: (P-mondatok)
P102 Gyermekektől elzárva tartandó.
P210 Hőtől, forró felületektől, szikrától, nyílt lángtól és más
gyújtóforrástól távol tartandó. Tilos a dohányzás.
P233 Az edény szorosan lezárva tartandó.
P261 Kerülje a por/füst/gáz/köd/ gőzök/permet belélegzését.
P270 A termék használata közben tilos enni, inni vagy
dohányozni.
P280 Védőkesztyű/védőruha/szemvédő/arcvédő használata
kötelező.
P302 + P352 HA BőRRE KERÜL: Lemosás bő vízzel.
P303 + P361 + P353 HA BőRRE (vagy hajra) KERÜL: Az összes szennyezett
ruhadarabot azonnal le kell vetni. A bőrt le kell öblíteni
vízzel [vagy zuhanyozás].
P333 + P313 Bőrirritáció vagy kiütések megjelenése esetén: orvosi
ellátást kell kérni.
P370 + P378 Tűz esetén: oltásra ABC porral oltó, vagy szén-dioxiddal
oltó használandó.
P403 + P235 Jól szellőző helyen tárolandó. Hűvös helyen tartandó.
P501 A tartalom/edény elhelyezése hulladékként: veszélyes
hulladéklerakóba szállítás szükséges.

Vélemények
Legyen Ön az első, aki véleményt ír!
Transformer 1 l
Transformer 1 l
17 719 Ft (nettó: 13 952 Ft)
Nyelv és pénznem
Betöltés...
Betöltés...
Belépés
vagy
Elfelejtett jelszó
Betöltés...
Termékek
Menüpontok