Eddigi tanácsok
Az alábbi termékek közül válasszon:
Kalciumhiány. Kalciumtartalmú lombtrágyával (tápoldatként is beöntözheti) kezelje a növényt.
Lehet lisztharmat.
Kedves Botond! Nem jó megoldás!
A fácskát emelje ki a magaságyásból! Az elhalt ágakat egy enyhe koronaalakító metszéssel el lehet távolítani ültetés előtt.
A kövér porcsin alapvetően száraz homoktalajokon jelenik meg. Ha gyepben van jelen, akkor valószínűleg a kikopott foltokban. Elsősorban megfelelő fenntartással a gyepet kell erősíteni, illetve megfelelő fűmag választásával. Homoktalajon növelni kell a talaj vízmegtartó képességét (pl. Zeba). A Sencor kapható házikerti kiszerelésben is.
Várjuk a képeket!
Az idén a rozsdabetegség a "sláger" a gyepben. Túlöntözött, állandóan nedves gyep betegsége. Sajnos a viszonylag enyhe, csapadékos ősz végi időjárás tovább nehezítette a helyzetet. Legyen türelemmel. Ha permetezne, akkor Switch javasolt. Nyáron ügyeljen arra, hogy ne adjon túl sok nitrogént, és ne öntözze túl a gyepet.
Most leginkább a Pázsit Pro Protect javasolt. Adagja házikerti körülmények között 1 l/1000 m2, tehát 2 litert.
Lehet földigiliszta, lószúnyog lárva, pajor a gyepben, a talajfelszín közelében, amit a madarak kikapartak. Madárürülék lárható. Ha tartósan fennáll a probléma, akkor talajfertőtlenítés javasolt.
Rozsdabetegésgnek tűnik. Javaslom, hogy az öntözéssel kapcsolatban olvassa el az alábbi cikket:
https://www.gazdabolt.hu/cikkek-hirek-regi/cikk/hogyan-pusztithatjuk-ki-a-gyepet-az-oentoezessel-pap-edina
Most őszi-téli felkészítő műtrágya kiszórását javaslom. Tavasszal végezzen gyepszellőztetést. Hetente 1x elég a gyepet nyírni. Tavasszal választhat 2-3, 4-5 vagy 8-9 hónapos hatástartamú gyepműtrágyák közül, attól függően hányszor szeretne műtrágyázni.
Az ún. "dollárfolt-betegségnek" tűnik, amit egy kórokozó gomba okoz. Kezdetben a foltok kicsik, 2-3 cm átmérőjűek. Általában meleg, párás időszakban, jelenik meg, főleg ha a fűnek túl sok nitrogént ad, illetve túlságosan gyakran, de kis adagban öntözi, nam hagyja a gyepfelszínt kiszáradni. Őszi-téli felkészítő műtrágyát javaslunk a gyors regenerálódáshoz.
Nyálkagomba. A soki eső, vagy az indokolatkanul sok öntözés hatására nevelkedett.
Kérnénk szépen képet. Sok oka lehet a levélkanalasodásnak: kalciumhiány, szárazság is.
Hasznos olvasnivaló:
https://www.gazdabolt.hu/cikkek-hirek/cikk/a-citromfa-nem-disznoveny
https://agroforum.hu/szaktanacsadas-kerdesek/mi-okozza-a-fenyok-tomeges-pusztulasat/
Sajnos a fenyők a klímaváltozás legelső vesztesei. Csatolom kolléganőm válaszát egy másik, hasonló kérdéshez:
Az egymást követő években az aszályos forróságok is károsan hatottak. Ezt követően támadnak a szúbogarak. Az ellenük való védekezés - tartózkodási helyük miatt szinte lehetetlen. Felszívódó rovarölő szerek nem vásárolhatók. A szúbogarak tömegei ellen már nem segít a bogár életmódjának ismerete, fogófák kijelölése vagy csapdák kihelyezése.
Kedves Zsolt! Jó esetben káliumhiány, réssz esetben Xylella.
https://www.gazdabolt.hu/cikkek-hirek-regi/cikk/noevenyvedelmi-teendok-2021-augusztus-5-11
Először is célszerű lenne elolvasni pár szakkönyvet.
Pl: https://www.vonsikkerteszet.hu/hu/product/28/termesztesi-szakkonyv
A kertészetekeben szabályozott környezetben profi termesztőközegben, profi műtrágyákkal nevelik a növényeket. Ezekről pl. itt talál információt:
https://issuu.com/everris/docs/0403_everris_oh_crop_sheet_krizante
Csak fás szárú növények között lehet a 2. évtől, nyugalmi időszakban, kihajtás előtt. Levélen keresztül szívódik fel, az évelőket is leperzseli.
A lehető legrosszabbat tette, amit csak lehet! Kérem, vegye ki a növényt a magaságyásból és ültesse ki szabadföldbe, csak a gyökérnyakig ültesse el. Ha még nem pusztult el szegény fa. A törzs köré légátersztő törzsvédőt tegyen, ha damilos fűnyírásra kerül sor. A PVC cső alatt berohat a kéreg! Ilyan körülmények között nem él túl egy fa!
Próbálja ki a Wuxal Super Örökzöld lombtrágyát.
4 569 Ft