Arhív - (Szomorú) fűzfám sok éve beteg: ágain kü...

Vétek Gábor

Kedves Ritter Ágnes!

A probléma ugyanaz, a védekezési módszerek megegyeznek a Zimmer úr esetében leírtakkal.

#1207
Ritter Ágnes

Tisztelt uram!
Az én problémám is hasonló,mint Zimmer Úré.Néhány éve ültetett fűzünkön jelentek meg gubacsszerű képződmények,melyek lombhullás után elszáradnak de tartósan a fán maradnak még következő tavasszal is.Kifejlődésükkor úgy néznek ki,mintha a fa vmilyen termést hozna.
Nagyon bízom benne ,hogy egyszerű permetezéssel orvosolható a probléma ,hiszen ez a fa mindannyiunk kedvencévé nőtte ki magát....
Tisztelettel, Ritter Ágnes

#1202
Zimmer György

Köszönöm a választ -- a fertQzött részek (ismételt) eltávolítása és a javasolt idQben törénQ permetezés, remélem, segít.

#916
Vétek Gábor

Tisztelt Zimmer György!

A kártételt több különböző gubacsatka faj (pl. Stenacis triradiatus) okozza. A kár az atkák szívogatása következtében alakul ki, ú.n. boszorkányseprű képződik. A legjobb és legbiztosabb védekezési mód a károsított részek eltávolítása és elégetése! Amennyiben a kár rendszeresen jelentkezik, akkor ez utóbbi mellett kiegészítésként javaslom, hogy a tavaszi kihajtás kezdetekor két alkalommal, kb. 7-10 naponta permetezze a fát Flumite 200 SC-vel vagy Bi 58EC-vel (Ez utóbbi II. kategóriás szer!), mellyel a rügypikkelyek alól tömegesen előbújó 0,1-0,2 mm nagyságú atkák ellen védekezhet.

#915
Zimmer György

(Szomorú) fűzfám sok éve beteg: ágain küllemre rákosnak is mondható oldalhajtások keletkeznek, apró, sűrű, csenevész levelekkel, amelyek a nyár végére legtöbbnyire leszáradnak. Évek alatt az anyaág "szuvassá" -- lyukacsossá -- válik: ekkor levágom. Kártevőt eddig nagyítóval sem tudtam felfedezni a beteg ágrészeken.
A betegséget egész Budapesten, de az ország legtöbb részén is látom a fűzfákon. Eddigi érdeklődéseimre kapott tippek (levéltetű-ölők) nem váltak be. Legutóbb atkának mondták az okot. Mi az igazság, és főleg: mi a teendő?

#859